Monitory wewnętrzne

Monitor wewnętrzny jest integralną częścią wideodomofonu SIP. Pozwala obserwować to, co dzieje się przed furtką, odbierać połączenia przychodzące z kasety zewnętrznej oraz umożliwia wpuszczenie osoby z zewnątrz.

Jednak do nie jedyne funkcje monitorów wewnętrznych Akuvox. Niemal wszystkie modele działają w oparciu o system Android, co otwiera niemal nieskończone możliwości integracji z innymi systemami.

Począwszy od podpinania systemów bezpieczeństwa, czujników (dymu, zalania, itp.), poprzez łączenie z systemami audio w domu, aż do sterowania automatyką budynkową w całym domu (czyli: inteligentnym domem).

Prosty interfejs, nieskończone możliwości personalizacji

Monitory wewnętrzne Akuvox oferują tuż po uruchomieniu przejrzysty i zrozumiały interfejs. Mimo potężnych możliwości, są one proste w obsłudze – nie tylko dla osób rozmiłowanych w nowoczesnych technologiach, ale również seniorów.

Systemy Akuvox sprawdzają się nie tylko w domach jedno- i wielorodzinnych. Na przykład w Wielkiej Brytanii są one popularnymi urządzeniami w domach spokojnej starości – seniorzy nie mają kłopotów z ich obsługą i doceniają możliwości.

Jakby było tego mało, monitory wewnętrzne Akuvox oferują niemal nieskończone możliwości personalizacji. Od zmiany wyglądu menu i ekranu głównego, aż do komponowania idealnych zestawów ikon, które odpowiadają na potrzeby konkretnego mieszkańca.

Personalizacja interfejsu sprawia, że monitory sprawdzą się również w bardzo precyzyjnie określonych zastosowaniach. Sprawdzą się na portierniach (możliwość łączenia z kalendarzem czy systemami obecności w pracy), hotelach (zamawianie usług dodatkowych, rezerwacje saun, itp.) czy jako elementy systemów bezpieczeństwa (łączenie z kamerami przemysłowymi).

Warto też wspomnieć, że monitory oferują podgląd na żywo z każdej z podpiętych do systemu kamer SIP i kaset zewnętrznych, przechwytywanie obrazu, robienie zdjęć czy – po prostu – otwieranie drzwi wejściowych.

monitory wewnętrzne wideodomofonów sip akuvox

Jakość obrazu, która zaskakuje

Niemal wszystkie monitory wewnętrzne oferują doskonałą jakość wyświetlanego obrazu. Dzięki 16- i 24-bitowej palecie kolorów i wyświetlaczom o wysokiej rozdzielczości (7- i 10-calowym) obraz jest wyraźny, a korzystanie z tych paneli – przyjemne.

Dotykowe monitory wewnętrzne świetnie reagują na dotyk, co ułatwia sterowanie i oddaje pełną kontrolę użytkownikowi. W połączeniu ze świetnymi kasetami zewnętrznymi wideodomofonów Akuvox pokazują co dzieje się przed wejściem i niewątpliwie poprawiają bezpieczeństwo.

Duże i małe monitory; z dedykowanymi przyciskami i bez

Szeroka gama monitorów wewnętrznych pozwala na dobór dokładnie takiego urządzenia, jakie jest potrzebne. Do prostych systemów wideodomofonowych, bez potrzeby integracji z automatyką budynkową, doskonale sprawdzą się modele z serii Akuvox C313x – oparte o Linuxa działają stabilnie i sprawdzają się w wielu domach w Polsce. Siedmiocalowy monitor jest wyraźny i pozwala z łatwością zobaczyć kto jest po drugiej stronie wejścia.

W ofercie Akuvox są również większe monitory: 10-calowe. Można wybierać spośród wielu modeli z serii C317x i IT83x. W praktyce różnią się one obudową – C317x to urządzenia z ramką wykonaną z wysokiej jakości plastiku; IT83x posiadają dyskretnie elegancką aluminiową ramkę. Modele te są oparte o system Android, co pozwala na łączenie ich z innymi systemami automatyki.

Poza typowo dotykowymi panelami, Akuvox oferuje również monitory z dedykowanymi przyciskami: serię IT82x. Sprawdzają się one doskonale w miejscach, w których potrzebne są intuicyjne rozwiązania (poza ekranem dotykowym mają 5 programowalnych przycisków dotykowych).

Różne rodzaje łączności monitorów wewnętrznych

Poza podstawową dla wszystkich urządzeń Akuvox łącznością SIP i zasilaniem PoE (Power over Ethernet), monitory wewnętrzne oferują wiele sposobów łączenia z innymi systemami. Wybrane modele posiadają moduły Bluetooth i Wi-Fi, co pozwala łączyć je – na przykład – z głośnikami przenośnymi i siecią bezprzewodową.

Otwiera to ogromne możliwości rozszerzania funkcji monitorów – na przykład poprzez sterowanie głosem (przez połączone głośniki Bluetooth czy po integracji z Alexą lub Google Home) i otwieranie drzwi zewnętrznych dzięki wcześniej określonym komendom.

Poza tymi „typowymi” funkcjami, monitory wewnętrzne posiadają szeroką gamę wejść i wyjść – między innymi na czujniki, które pozwalają na wykorzystanie tych urządzeń do poprawy bezpieczeństwa w całym domu czy biurze.

sterowanie automatyką budynkową z poziomu monitora wideodomofonu sip z androidem

Wbudowana kamera, również z przesłoną, oraz montaż na biurku

Wybrane monitory wewnętrzne Akuvox mają wbudowane kamery, również z przesłoną. Dzięki możliwości łączenia z innymi systemami, mogą spełniać również funkcję bezobsługowej portierni – gość może wybrać połączenie z konkretnym mieszkaniem lub biurem, a osoba w środku widzi gościa.

Dzięki dostępnym ramkom do montażu na biurku urządzenia te sprawdzą się również w zastosowaniach typowo biurowych – na portierniach czy recepcjach. Dzięki możliwości łatwej integracji z automatyką lub zewnętrznymi systemami mogą zmniejszyć ilość urządzeń potrzebnych na przykład w recepcji hotelu.

Jeszcze więcej funkcji dzięki Akuvox Cloud

Akuvox Cloud jest autorskim rozwiązaniem firmy Akuvox. Pozwala między innymi na przekierowywanie połączeń wideodomfonowych na telefon, tworzenie profili dostępu oraz podglądu z podłączonych kamer z każdego zakątka świata.

Więcej o możliwościach Akuvox Cloud.

Więcej o monitorach wewnętrznych Akuvox: